BALETNICE I MARZENIA MAŁYCH DZIEWCZYNEK

Każda mała dziewczynka marzy o tym „Kim będzie jak będzie duża”….. Każda wbrew temu jakie życie ją otacza żyje w swoim wyimaginowanym świecie. Widzi siebie jako księżniczkę w pięknych sukienkach, w pięknym małym dworku, z gromadką pięknych, rumianych dzieciaczków i pięknym mężem u boku. Dom jest zawsze pełen świeżych, pachnących kwiatów, sukienki nigdy się nie brudzą, dzieci nigdy nie rozrabiają, a mąż zawsze uśmiechnięty, gotowy na spełnianie wszystkich jej zachcianek……. Obrazy te są wolne od złości, krzyku, bólu, choroby, pracy, pieniądza…… A potem mija kolejny rok z życia takiej dziewczynki, …i kolejny i kolejny. I obraz zaczyna się jakby lekko zabrudzać, ……robi się cięższy i mniej kolorowy…… Okazuje się, że sukienki trzeba prać i prasować….. Pojawia się mąż, któremu świat młodzieńczych marzeń też się zmienił i już nie zawsze jest uśmiechnięty….. Okazuje się, że dzieci trzeba czasem nakarmić…… Dachówki w zamku wymienić…..

Podglądałam ostatnio takie małe dziewczynki na sesji zdjęciowej. Były takie radosne i podekscytowane tym dniem. W pięknych sukienkach, fryzurach i makijażach. Rozsiadały się w starych karocach i dumnie pozowały…. Wyglądały jak księżniczki ze swych marzeń…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>